A=$20.20/10gal=$2.02 per gal
B=$26.04/12gal=$2.17 per gal
C=$28.14/14gal=$2.01 per gal
D=$30.45/15gal=$2.03 per gal
So C is the cheapest per gallon.
Answer:
x = 14 or —12
Step-by-step explanation:please see attachment for explanation
It should be the last option. With linear functions, you should be graphing a straight line.
Answer:
Exact Form:
log (
7
)
log (
3
)
Decimal Form:
1.77124374
Step-by-step explanation: