Answer: It's from 11:02 till 11:35. hbu?
Step-by-step explanation:
I do it online and I be eating 24/7
For this, you would use simultaneous equations.
w=walnuts
a=almonds
3w+6a=51
5w+4a=55
Find a way to make one of the unknowns equal. since we are trying to work out the price of a pound of walnuts, I am going to make a equal on each side to leave us with w. This leaves us with:
15w+12a=165
6w+12a=102
Then take them away to leave w:
9w=163
Then solve:
w=163/9
= 18.11111111...
Then round it to 2 decimal places as the measurement is currency.
So 1 pound of walnuts equals $18.11
Answer:
<h2>A</h2>
Step-by-step explanation:
y > 0 - the region above the line together with that line
y ≥ 0 - the region above the line together with that line
y < 0 - the region below the line without that line
y ≤ 0 - the region below the line together with that line
We have:
y > 2 - the region above the line together with that line
y ≥ 2x - 3 - the region above the line together with that line
<em>look at the picture</em>
The common part is the solution.
Answer: 1.5
Da maths: Bruh ask google