Answer: the right answer is C
Step-by-step explanation: i took the test too
Answer:
(3x−2)(x+3)
Step-by-step explanation:
these are ur answers
Answer:
0.68?
Step-by-step explanation:
I am not from English speaking country so I am not sure about the first sentence but the second
126n = 86 | /126
n = 86/126
n ≈ 0,68
Answer: 30, 39, 48, 57, 65, 75 84, is your answer!!!.......................
Step-by-step explanation:just add 9 each time
Answer:
The unit rate at HEB is $0.23 per ounce. The unit rate at Fiesta is $0.25 per ounce. So HEB has the better buy for dish soap.
Step-by-step explanation:
To calculate unit rate, you divide the price by the oz.
So for HEB, you should do $2.80/12 oz. This will equal to $0.23 per ounce. For Fiesta, you should do $2.00/8 oz. This will equal to $0.25 per ounce.
To determine which one is the better buy, the lower priced one is better, meaning HEB is the better buy.