1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leona [35]
3 years ago
11

Need help with these questions

Mathematics
1 answer:
Liula [17]3 years ago
4 0

Answer:

Step-by-step explanation:

40+=30

5-0x=1

You might be interested in
A market researcher conducts a survey of residents in three neighborhoods. The residents are asked whether they prefer ice cream
Naya [18.7K]

Answer: what’s the answer

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
1 The White House is one of the most famous buildings in the world, and the north face
pogonyaev

Answer:

what are we supposed to answer? im confused.. i can help i just dont know what to answer

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Question 10
EleoNora [17]

Answer:

a.(-b) ( third choice)

explanation:

-a+b - there is no plus sign for -a.b.

not -a+b

(-a)(-6)=6a (-negative sign and -negative sign=+positive sign)

5 0
3 years ago
* URGENT* help plz plz plz plz plz plz plz I SPENT FOREVERRRRRRRRRRR
kiruha [24]

answer:

4(2+x) and 8 + 4x

since she memorized those scales for EACH of those four lessons, the answer would be that.

7 0
3 years ago
What is 1 plus 1 minus 2 plus 3
Mila [183]

Answer:3

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Claire says the area of the square face is 8 m2. Is she correct? No, the face’s dimensions are 4 m by 7 m, so the area is 14 m2.
    12·2 answers
  • THANKS PLEASE ONLY ANSWER IF YOU KNOW
    12·2 answers
  • Just help ok? Image:
    13·1 answer
  • PLEASE HELP !!!!!!!!!!
    10·1 answer
  • Hey anyone out there can you plz help me
    12·1 answer
  • Can the absolute value of -4 be 1/4
    5·2 answers
  • Consider the function f(x)=‐⅔x+5
    12·2 answers
  • I need help for part B could you show your work as well? thanks...
    10·1 answer
  • SOMEONE PLEASE HELP ME IT'S DUE TODAY AT 11:59 PM:(​
    8·1 answer
  • A box of cereal costs $3.69. The box has 13.7 ounces of cereal. About how much does each ounce cost?
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!