<h2><u>Answer :</u></h2>
ㅤㅤㅤㅤㅤ
⠀⠀━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━⠀⠀
<h2><u>Calculation</u><u> </u><u>:</u></h2>





⠀⠀━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━━⠀⠀
Answer:
$0.25
Step-by-step explanation:
Divide the cost by the amount.

Therefore, the cost of each chocolate bar is $0.25.
Coincident lines are lines that are the same.
In the beginning of both equations we have '4x' and '8x'.
Note that 8 / 4 = 2.
Multiply the rest of the numbers in the first equation by 2.
5y * 2 = 10y
8 * 2 = 16
So our 2nd line will be:
8x + 10y = 16
Answer:
They are all real numbers,
They are also all made by adding 1 to the previous digit,
They are all whole numbers
They are all integers.
:)
(note that this is not all of the things they are.)