1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
svetlana [45]
3 years ago
7

Who Would Like To Help Me??

Mathematics
1 answer:
ser-zykov [4K]3 years ago
8 0

Answer:

The answer is 128 bunches because 1027/8 = 128.375

Then I multiplied 128*8

which is equal to 1024

So the left over is 3 after subtracting the initial.

You might be interested in
Please Help me!!
yanalaym [24]
The answer would be E= 27 miles
You would start out by figuring out how many hours it would take him to swim by dividing 6/2 to get 3 then you would find out how long it would take him to run by dividing 15/6 to get 2.5 and you would add that to the 3 to get 5.5 and subtract that by 7 to get 1.5 which is how long he will have to complete leg 3 so you would take 18x1.5 to get 27 mph
3 0
3 years ago
Elizabeth wants to rent a cart to carry her picnic items. The cost of the cart is represented by the equation c = 8 + 3h where c
WARRIOR [948]

Answer:

1. Number of Hours: 0, 1, 2, 3, 4, 5

  Cost In Dollars: 8, 11, 14, 17, 20, 23

2. The cost for renting a car for 10 hours is $38

3. You can rent a cart for 8 hours with $32

8 0
3 years ago
The points (3, 0) and (6, 9) fall on a particular line. What is its equation in slope-intercept form?
vekshin1

Answer:

(x2-x1)+(y2-y1)

Step-by-step explanation:

X2=0

X1=1

y2=9

y1=6

(0-1)+(9-6)

-1+3

2

8 0
1 year ago
How many digits follow the decimal point in the product of 23.893 and 47.21 ?
DENIUS [597]
The product is 1,127.98853 ⇨ 5 digits follow after the decimal point. Hope that helps
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A light bulb consumes 3600 watt-hours per day. How long does it take to consume 17100 watt-hours?
Alexus [3.1K]
It will take 4.75 days, or 4 and 3/4's of a day if that's what you're looking for
4 0
3 years ago
Other questions:
  • A 24 ounce box of cornflakes cost $4.59 . what is the nearest cent per ounce?
    7·1 answer
  • A package of beans in cans costs $32.50. How much does each can cost if there is 20 cans in the package?​
    5·1 answer
  • What are the series of the function? f(x)=4x^3+8x^2-4x-8
    6·2 answers
  • Find<br>the<br>equation<br>of<br>the<br>inverse<br>of the<br>following<br>functions y= -x/4<br>​
    5·1 answer
  • NEED HELP ASAP I believe the answer is C but I’m not sure
    15·2 answers
  • Lisa has twelve fewer dimes than quarters, for a total of $11.05
    9·1 answer
  • Tres fracciones que representen el 3
    10·2 answers
  • Write the quadric equation in standard form and then choose the value of "b" (2x-1) (x+5)=0
    8·1 answer
  • PLEASE I NEED HELP!!!!
    13·1 answer
  • Write the slope-intercept form of the equation for the line.
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!