1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vlada [557]
3 years ago
11

What is (t)? 0=18000*0.988^t

Mathematics
1 answer:
lutik1710 [3]3 years ago
6 0
0=1. The answer is No Solution.
You might be interested in
HELP!! I WILL GIVE BRAINLIEST
FrozenT [24]

Number one: Just plot down on the number like the numbers you have. Just took the test for this.

3 0
3 years ago
Will, Micah and sue went to dinner. Will paid 1/3 of the dinner bill. Micah and sue paid in the ratio of 2:5. If sue paid $6 mor
seraphim [82]
Cost = c
names are abbreviated

w = 1/3c

s = 1/3c + 6

from here i cant go further because i don't know what the numbers mean in the 2:5 ratio. but i will continue if u tell me. for example, could it be the paid cost to the total cost ratio?
6 0
3 years ago
Look at pic I need help!!!! :(
Novosadov [1.4K]

Answer: x=12

Step-by-step explanation:

5x-15=2x+21(AIA)

3x-15=21

3x=36

x=12

7 0
3 years ago
Please please help me ! I’m on my final part of the test and I need to finish this question ! I will mark you as brainliest!!
Fittoniya [83]

Answer:

90°

i went on a whim and guessed it was a right angle, sorry I can't provide reasoning! but it is for sure 90°

Step-by-step explanation:

14x + 5 + 90 = 165

14x + 95 = 165

       -95    -95

14x = 70

/14    /14

x = 5

14(5) + 5 +90 = 165

70 + 95 = 165

165 = 165

8 0
3 years ago
What is the value of -9·2.2?
Mrrafil [7]

Answer:

-19.8

Step-by-step explanation:

8 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How much cheaper per ounce is purchasing 7 ounces for $7.84 compared to purchasing 5 ounces for $5.70
    13·1 answer
  • Please help me with this
    12·2 answers
  • The car travels 440 miles in 8 hours.what is the unit rate
    14·2 answers
  • What is 1/5 divided by 5/7
    6·1 answer
  • Write an equation of the circle given its center and radius
    12·2 answers
  • Tangent Be and secant BC intersect at point B. Find the value of x. If necessary, round to the hundredths place.
    10·1 answer
  • A kangaroo is chasing a rabbit. each jump that the kangaroo takes is twice as long as the rabbit's jump. at the beginning of the
    15·1 answer
  • Jack is framing the roof of a structure using a triangle and two exterior angles.
    8·2 answers
  • Put the quadratic
    12·1 answer
  • Does anyone know this answer?
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!