Answer:
(a)
Step-by-step explanation:
and y = 2x - 3
Answer:
$1.26 per ounce
5 jars=$50.40
Step-by-step explanation:
$10.08/8 ounces=$1.26 per ounce
$10.08/jar x 5 jars=$50.40
Answer:
4 - z
—---
2
Step-by-step explanation:
Domain is [-10,∞)
2 is included , only at x=2 new function begins
Range is the values of y , so range is [-7]∪[-4,6
I think, it should be like this.
Answer:
D: 0 ≤ n ≤ 10
R: 10 ≤ f(n) ≤ 57.5
Step-by-step explanation:
got it right