1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
AleksandrR [38]
2 years ago
8

Can someone please help me with all the question up to 49

Mathematics
1 answer:
Igoryamba2 years ago
4 0

Solve the top, then solve the bottom, and divide the top by the bottom.

You might be interested in
I need help ASAP!! 13 points
OleMash [197]

Answer:

The correct answer is H

Step-by-step explanation:

1/4 of a wall in 2/3 of an hour is 40 min

so a wall takes 160 min which is 2 hours and 40 min

so 3 walls takes 8 hours

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
John had $21 to spend on 2 notebooks. After buying them he had $13. How much did each notebook cost?
Eva8 [605]

john had 21.00After buying 2 notebooks he had 13.00

21-13= 8 / 2 =4 each notebook cost 4 dollars.

5 0
3 years ago
Can anyone help me out?
Lana71 [14]

Answer:

3y= -42

y= -14

Step-by-step explanation:

3y= -42

-42/3= -14

y= -14

3 0
2 years ago
Can someone pls help me :)
Diano4ka-milaya [45]

Answer: c

Step-by-step explanation:

If the population triples every three hours, you would multiply three by the number of one hour to the power of three, making three hours. This function would triple it every three hours.

4 0
3 years ago
estimate each product. tell whether the estimate is greater than or less than the actual product. $224×12= 372×36= 488×85= 515×4
Jobisdone [24]
<span>224*12=2600(less than actual Product) 372*36=13400(greater than actual Product) 488*85=41500(greater than actual Product) 515*41=21100(less than actual Product)</span>
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Which transformation represents a reflection over the y = x line?
    13·2 answers
  • Joe bought 5 apples and 4 bananas for $6. Dawn bought 3 apples and 6 bananas for $6.30. How much foes each apple and each banana
    15·1 answer
  • Seven less than twice a number is -19
    5·2 answers
  • Real Answers | Brainliest | There are no images
    14·1 answer
  • The square of the sum of x and -3 is equal to y how can turn this problem into a numbers
    6·1 answer
  • I seriously need help.
    5·1 answer
  • If the sale price of an item $72 and it was 64% off what is the original price
    9·2 answers
  • Anna, Debbie, Kim and Nadia want to share 5 brownies, so they each get the same amount. How much will each get?
    8·2 answers
  • Find the coordinates of the vertices of the figure after the given transformation.
    6·1 answer
  • . There is 40% decresed in price on a sale. It is futher decresed by 5% find the total decreased percentage​
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!