1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rashid [163]
3 years ago
7

The Wilson’s drove 324 miles in 6hours if they drove the same number of miles each hour,how many miles did they drive in 1hour

Mathematics
1 answer:
kicyunya [14]3 years ago
5 0
324÷6=54

Wilson drove 54 mile in each day
You might be interested in
Plz stop doing this not cool
Andrew [12]

Answer: So True

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
HELP FAST What is the relationship between the ratios? 5/8 and 8/10 Drag and drop to complete the statement.The ratios are choic
ivanzaharov [21]
Cross multiply
5/8 and 8/10
5x8=40
8x8=64
40 does not equal 64 so not proportional
3 0
3 years ago
What’s the correct answer for this?
svetlana [45]

。☆✼★ ━━━━━━━━━━━━━━  ☾  

As the radius of the circle is 5

You need to square this value for it to fit the equation

5^2 = 25

Thus, your answer would be option B

Have A Nice Day ❤    

Stay Brainly! ヅ    

- Ally ✧    

。☆✼★ ━━━━━━━━━━━━━━  ☾

4 0
4 years ago
PLEASE HELP ASAP FOR 10 POINTS
natulia [17]

3a^6 -2a^5 +a^4

Brainly says my answer is too short so I have to add extra text here

6 0
4 years ago
Which of the following is true?
Vika [28.1K]

1. |-8| < 6

8 < 6 false

2. |-6| < |-8|

6< 8 true

3. |8| < |-6|

8 < 6 false.

4. |-6| < -8

6 < -8 false

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is -2+6y=18 3y=15 ?
    15·2 answers
  • If u(x) = x^5 – x^4 + x^2 and v(x) = –x^2, which expression is equivalent to (u/v)(x)?
    12·1 answer
  • Write 10 x 10 x 10 x 10 x 10 x 10 with an exponent. Explain how you decided what exponent to write
    6·2 answers
  • Plzz i need help ASAP
    5·2 answers
  • The shorter leg of a 30°-60°-90° triangle is 7.4 meters long. Find the perimeter.
    8·1 answer
  • Elijah bought 3 3/4 pounds of groind hamburger meat for $11.00. What is the price per pound of the ground hamburger meat. Roind
    6·2 answers
  • Please help as soon as possible
    9·2 answers
  • What is the domain of the function?<br> O x&gt;-2<br> O x &gt; 0<br> O x &lt; 2<br> all real numbers
    8·1 answer
  • Answer...............
    12·1 answer
  • You are volunteering to help with the soccer team's Valentine's Day fundraiser. Each 16-ounce bag of nuts the team sold must inc
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!