Answer:
$1.00 per bagel
Step-by-step explanation:
To find the unit rate, you just have to divide the number of bagels by how much they cost.
In your problem, the number of bagels is 6 and the price is also 6.
Now all you have to do is divide 6 by 6 and the answer to that is 1.
Example: 6 ÷ 6 = 1
Answer:
x+4
Step-by-step explanation:
(x+1)+3
The property that is illustrated is the Commutative Property Of Addition. This is because there are no parenthesis, the numbers switch order, and the answer remains the same.
I'm pretty sure that you can not make these improper fractions; improper fraction just means the top number is bigger than the bottom. like 3/2 would be considered an improper fraction