Answer:
nobody knows
Step-by-step explanation:
Answer:
Pat Pet's Palace
Step-by-step explanation:
Price of dog food at Pat Pet's Palace = $3 per pound
Price of dog food at Mark's Mutt Market can be estimated using the graph given.
The graph is a proportional graph, thus, the constant of proportionality between cost and pound = y/x
Using the coordinates of a point on the line, (2.5, 10), constant of proportionality or unit rate = y/x = 10/2.5 = 4.
This means the price of dog food at Mark's Mutt Market is $4 per pound.
Therefore, Milo would pay a lower price per pound for dog food at Pat Pet's Palace.
16 Feet because 15 divided by 3 is 5 then you add 3+3+5+5
Answer:
is valid for all values of x ≥ 0
Step-by-step explanation: