1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kondor19780726 [428]
3 years ago
7

jennifer is saving money to buy a bike. the bike cost $252. She has 119 saved, each week she adds $19 to her savings.

Mathematics
1 answer:
SVETLANKA909090 [29]3 years ago
8 0
It will take her 7 weeks to get it
You might be interested in
A T-shirt launcher can launch 105 shirts in 20 minutes. What is the rate in shirts per hour?
Margarita [4]

The T-shirt launcher can launch 315 shirts per hour.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A teacher surveys 30 students on the the number of books they read over the summer.The data are represented in the box plot what
Margaret [11]

Answer:

Wheres the plot?

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Solve the following system of equation 5x-y=-4<br> -3x+2y=-6
Delicious77 [7]
X = -2 and y = -6. your welcome :)
8 0
3 years ago
Which expression is equivalent to x^2+2x+2
Aneli [31]
Do not click on that oh and I think the answer is a
8 0
2 years ago
What is the formula for slope intercept form?
melisa1 [442]

Answer:

y^2-y^1 over x^2-x^1 is slope intercept form

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Name three numbers that would be placed between 5.89 and 5.9 on a number line
    5·1 answer
  • Please help!!!i need help
    10·2 answers
  • 22.5x−4.6=3.5 Solve correctly
    8·1 answer
  • -9+5 What is the answer of this question? It is Integers
    12·2 answers
  • Imani bought books for college and paid 35% of the total cost. Her parents paid the remaining balance of $438.75. The total cost
    15·1 answer
  • (100 Points and Brainlest)
    11·2 answers
  • A square has an area of 25yd what is the length of each side
    5·2 answers
  • Makenzie has a bag that contains 6 red marbles 4 blue marbles and 14 yellow marbles if she chooses one marble from the bag what
    15·2 answers
  • A bakery offers a sale price of $2.75 for 3 muffins. What is the price per dozen
    8·1 answer
  • I need help<br><br>I missed the last classes and missed the explanation of the content ​
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!