Answer:
i think the answer is either E. or B. i'm not sure if i'm right but if someone can correct me if i'm wrong .
Step-by-step explanation:
Answer:
Jane has a constant rate of pay because her earnings go up by 12 every unit of time.
Answer:
4.34
Step-by-step explanation:
2.48/40=0.062 per ounce
0.062 x 70 = 4.32 for 70 ounces
Answer:
1.25 Hours (1 hour & 15 minutes)
Step-by-step explanation:
14x = 5 + 10x
Subtract 10x from both sides
4x = 5
Divide by 4 on both sides
x = 1.25
It will take 1 hour and 15 minutes (1.25 hours) for Mrs. Penn and Mrs. Smith to be paid the same amount.