1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Naily [24]
3 years ago
10

Write the following number in expanded form. 6s

Mathematics
1 answer:
Artyom0805 [142]3 years ago
8 0
6xs?   idunno this is a bit tricky
You might be interested in
Which of the following describes the quotient of 4 and -28? A) The quotient is undefined. B) The quotient is an integer. C) The
DanielleElmas [232]

Answer:

-1/7

Step-by-step explanation:

Divide the first expression by the second expression.

6 0
3 years ago
Alison wants to find out how much time people spend reading books. She is going to use a questionnaire.
neonofarm [45]
Well, for her questionnaire she could use and create questions or queries that are obviously related to her hypothesis or study. These could be done in a likert type of scale. <span><span>
1.       </span>I read most often.
</span> <span><span>a.       </span>Strongly Agree </span> <span><span>b.      </span>Agree</span> <span><span>c.       </span>Disagree </span> <span><span>d.      </span>Strongly Disagree</span> <span><span>

2.       </span>When I read my books its takes me 24 hours a day</span> <span><span>
a.       </span>Strongly Agree </span> <span><span>b.      </span>Agree</span> <span><span>c.       </span>Disagree </span> <span><span>d.      </span>Strongly Disagree</span> <span><span>

3.       </span>When I start reading I can’t stop</span> <span><span>
a.       </span>Strongly Agree </span> <span><span>b.      </span>Agree</span> <span><span>c.       </span>Disagree </span> <span><span>d.      </span>Strongly Disagree</span>



5 0
2 years ago
If 3 bags of chips cost $6.39, what is the unit ratio? Show your work please ^-^
KonstantinChe [14]

$6.39/3 bags = x dollars/1 bag

x dollars = $6.39/3 bags = $2.13 : 1 bag

5 0
3 years ago
Simplify your answer and write it as a proper fra<br> as a whole or mixed number.<br> -7+ – 2 = ?
ZanzabumX [31]

the answer is -9

      hope it helps

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Katie wants to collect over 100 seashells. She already has 34 seashells in her collection. Each day, she finds 12 more seashells
dlinn [17]

Answer:

12d+34>100  

Step-by-step explanation:

Let d be the number of days.

We have been that each day Katie finds 12 more seashells on beach, so after collecting shells for d days Katie will have 12d shells.  

We are also told that Katie already has 34 seashells in her collection, so total number of shells in Katie collection after d days will be: 12d+34

As Katie wants to collect over 100 seashells, so the total number of shells collected in d days will be greater than 100. We can represent this information in an inequality as:

12d+34>100

Therefore, the inequality 12d+34>100 can be used to find the number of days, d, it will take Katie to collect over 100 seashells.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The school cafeteria is baking cookies for lunch. each student gets 3 cookies with their lunch. if there are 231 children buying
    6·1 answer
  • An ordinary (fair) die is a cube with the numbers 1 through 6 on the sides (represented by painted spots). Imagine that such a d
    15·1 answer
  • Select the proper placement for parentheses to speed up the addition for the expression 4 + 6 + 5 
    11·2 answers
  • Please please i dont get it can you plz help me q.24
    13·1 answer
  • What is the perimeter of rectangle JKLM<br> 9 units<br> 15 units<br> 18 units<br> 16 units
    5·1 answer
  • Can someone help me please?
    14·1 answer
  • Round 200.8 to the nearest whole dollar
    8·1 answer
  • Solve for x eliminate y
    8·1 answer
  • Which if the following expressions is equal to 9/4?
    14·2 answers
  • 22. A garage sale raise $400 for a school trip. Ir 15% of the money covered point
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!