1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vova2212 [387]
4 years ago
13

What is the method to the problem

Mathematics
1 answer:
madreJ [45]4 years ago
7 0

I think it might be the 3rd one.

Someone correct me if I'm wrong please.

You might be interested in
How to find the maximum number of zeros​
Oxana [17]

Answer:

I dont really know what your asking :/

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
PLEASE HELP!!!!
Paraphin [41]
What is your favorite flavor of ice cream
5 0
3 years ago
Help down below, these are my last questions I need help on and I need it done urgently.
love history [14]

Answer:

6) 2/3

7) 1/2

8) 5/8

9) 3/4

10) 1

11) 1

12) 7/12

Hope this helps :^)

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
One of my factors is 9. The sum of my product of my two factors is 13. What inumber am I?
timofeeve [1]
4  x+9=13 X=4 subtract 9 from the 9 and 13 and 13-9 =4 so x=4
5 0
3 years ago
What is 4 and 1/2 times 2 ????
strojnjashka [21]

4 1/2 times 2 equals to 9.

it is the same as 4 1/2 plus 4 1/2 and 4 plus 4 is 8 and 1/2 plus 1/2 is 1 and 8 plus 1 is 9

answer is 9

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • information from research studies is sometimes taken out of context. explain why the claims of these studies might be suspect
    9·1 answer
  • Hey there! Can you help my math assignment, please?
    5·1 answer
  • Bisectors of angles A, B and C of a triangle ABC intersect its circumcircle at D, E and F respectively. Prove that the angles of
    5·1 answer
  • What is the value of b in the equation (y Superscript b Baseline) Superscript 4 Baseline = StartFraction 1 Over y Superscript 24
    5·2 answers
  • Please help I need an answer fast
    14·1 answer
  • Katherine paid $25.56 for12 gallons of gasoline. What is the price per gallon of gasoline? per gal
    6·1 answer
  • Solve kx + 8 = 4 for x.
    8·1 answer
  • Help!!! will give brainly if u help me! btw photo is attached
    6·1 answer
  • Math question 4:) please and thanks
    10·1 answer
  • What is the sum of the first 8 terms of the geometric sequence 1, 1/2,1/4,1/8,..
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!