1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
abruzzese
[7]
3 years ago
12
Write 5.153 using expanded notation
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
babymother
[125]
3 years ago
7
0
5 times 1 + 1 times 1/10 + 5 times 1/100 + 3 times 1/1000
Send
You might be interested in
10. Complete the table below based on the following function:f(x)=-6x-1
zepelin [54]
<span>f(x)=-6x-1
</span><span> X Y
0 -1
-1 5
6 -37
5 -31</span>
5
0
3 years ago
What is (-s - 5) + (-2s + 2)?
Studentka2010 [4]
The answer is (−3s-3)
4
0
3 years ago
A 9-kilogram bag of cement costs $12.22. What is the unit price, rounded to the nearest cent
Alekssandra [29.7K]
1.36 because 12.22/9=1.36
3
0
3 years ago
Can someone please help me with the answer to this?
labwork [276]
Answer:
(-7, 7)
Step-by-step explanation:
y = -8x - 49
y = -x
-8x - 49 = -x
-8x + x = 49
-7x = 49
x = -7
y = - (-7) = 7
8
0
3 years ago
HELP ANYONE I HAVE 3 QUESTIONS PLEZZZ . thanxxxxxxx
Lostsunrise [7]
For the first one, I simplified and got -18/245x^5
4
0
3 years ago
Other questions:
Someone help me! -5+4x-2x-3-7x=
5
·
2 answers
Mr. King usually prices the umbrellas in his store at $8 each. However, on rainy days he increases the price by 75%. How much do
12
·
1 answer
Evaluate the following expressions, and justify your answers.<br> WhatPower1/3(9)
14
·
1 answer
Anyone ?<br>please help:') (middle school)
8
·
1 answer
Help pls
5
·
1 answer
Ben’s garden supply store sells a gardening kit that normally costs $95. This week it is on sale for 35% off. How much does it c
9
·
1 answer
Can you plz help me On this and if you get it right I'll give you points and add you as a friend and give you a brinilest
10
·
2 answers
When a figure is rotated, does every point move the same distance? Explain.
5
·
1 answer
A loaded moving truck is traveling 25 mph faster than a freight train. In the time it takes the train to travel 90 miles, the tr
5
·
1 answer
Write the ratio as a fraction in simplest form, with whole numbers in the numerator and denominator.
5
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!