1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
abruzzese [7]
3 years ago
12

Write 5.153 using expanded notation

Mathematics
1 answer:
babymother [125]3 years ago
7 0
5 times 1 + 1 times 1/10 + 5 times 1/100 + 3 times 1/1000
You might be interested in
10. Complete the table below based on the following function:f(x)=-6x-1
zepelin [54]

<span>f(x)=-6x-1

</span><span> X    Y
 0    -1
 -1    5
 6    -37
 5     -31</span>
5 0
3 years ago
What is (-s - 5) + (-2s + 2)?
Studentka2010 [4]
The answer is (−3s-3)
4 0
3 years ago
A 9-kilogram bag of cement costs $12.22. What is the unit price, rounded to the nearest cent
Alekssandra [29.7K]

1.36 because 12.22/9=1.36
3 0
3 years ago
Can someone please help me with the answer to this?
labwork [276]

Answer:

  • (-7, 7)

Step-by-step explanation:

y = -8x - 49

y = -x

  • -8x - 49 = -x
  • -8x + x = 49
  • -7x = 49
  • x = -7
  • y = - (-7) = 7
8 0
3 years ago
HELP ANYONE I HAVE 3 QUESTIONS PLEZZZ . thanxxxxxxx
Lostsunrise [7]
For the first one, I simplified and got -18/245x^5
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Someone help me! -5+4x-2x-3-7x=
    5·2 answers
  • Mr. King usually prices the umbrellas in his store at $8 each. However, on rainy days he increases the price by 75%. How much do
    12·1 answer
  • Evaluate the following expressions, and justify your answers.<br> WhatPower1/3(9)
    14·1 answer
  • Anyone ?<br>please help:') (middle school)
    8·1 answer
  • Help pls
    5·1 answer
  • Ben’s garden supply store sells a gardening kit that normally costs $95. This week it is on sale for 35% off. How much does it c
    9·1 answer
  • Can you plz help me On this and if you get it right I'll give you points and add you as a friend and give you a brinilest
    10·2 answers
  • When a figure is rotated, does every point move the same distance? Explain.
    5·1 answer
  • A loaded moving truck is traveling 25 mph faster than a freight train. In the time it takes the train to travel 90 miles, the tr
    5·1 answer
  • Write the ratio as a fraction in simplest form, with whole numbers in the numerator and denominator.
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!