1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
-BARSIC- [3]
3 years ago
9

Which statement is true about the patterns in the two tables ?

Mathematics
2 answers:
MAXImum [283]3 years ago
7 0

Answer: The fourth one

Step-by-step explanation:

Ilya [14]3 years ago
6 0

Answer:

D - Stephns pattern adds 3 more than erins...

Step-by-step explanation:

You might be interested in
your trying to save up for a trip to hawaii. Your trying to budget for a hotel, and you found a really nice one for 1,200. And t
stepladder [879]

Answer:

4800 good luck

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
The slope of the line whose equation is given
rosijanka [135]
The slope is 9/1 hope i helped
8 0
3 years ago
What is the area of the rectangle shown?
photoshop1234 [79]

As a fraction:

11/36

As a Decimal:

0.30555555

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Last year direct marketing had $122,222 in sales. This year direct marketing's sales are down by 9%. What are direct marketings
Mashutka [201]

Answer:

$111222.02

Step-by-step explanation:

This year = Last year * (100%-9%)

This year = 122222 * 91% = 111222.02

7 0
2 years ago
Math help pleaseee<br> I need help ASAP
hram777 [196]

Answer: Slope: 6-(-6)/2-(-4)=2

Slope:2

Write it in the standard form

Y=2x+b

Find the b

Substitute the y and x

6=2(2)+b

b=2

Here the equation=

Y =2x+2

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the simplified base of the function f(x) = One-fourth (Root Index 3 StartRoot 108 EndRoot) Superscript x?
    10·2 answers
  • (−9+6.8−1.2)·(−0.49−0.51)
    6·2 answers
  • How do you subtract unlike fractions?
    15·1 answer
  • Ahmed is taking orders for lunch. A slice of pizza costs $2.9 and a chicken sandwich costs $3.9. He collects $25.3for the group
    6·1 answer
  • How do I simplify the expression
    8·1 answer
  • the area of the first quadrant bounded by the y-axis, the line y=4-x, and the graph of y=x-cosx is approximately
    15·1 answer
  • Which statement is true? Lisa has one and four twelves cups of grapes. Dawn has one and eleven twelves cups of grapes. Together
    5·1 answer
  • I need help with my statistics class. I am doing a 6 step hypothesis and i am stuck on the alternate and null hypothesis. I am d
    9·1 answer
  • $4.25 for 64 fluid ounces .<br><br> What is the unit rate
    6·2 answers
  • If Ling ling has 2 eyes and wöng also has 2 eyes what is the value of X? (Total amount of eyes)
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!