1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
True [87]
3 years ago
7

A water sprinkler system can water

Mathematics
2 answers:
svlad2 [7]3 years ago
6 0

Answer:

Step-by-step explanation:

C

allsm [11]3 years ago
6 0

Answer:

c wa the wrong anwser

Step-by-step explanation:

You might be interested in
If the Leaning Tower of Pisa has a height of 55 meters, radius of 8 meters, what is the volume?
oee [108]
C

V(cylinder) = PR(squared)H

8 squared is 64pi

times 55 is 3520
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please help!! Is it true or false.
Schach [20]

Answer:

False

Step-by-step explanation:

3 and 3 add up

6,2,12 and 4 add up

But 9 and 7 don’t it should be like 9 and 18

4 0
3 years ago
What is the exact area of a circular courtyard with a radius of 22 ft?
In-s [12.5K]
The answer is B 484pi ft squared
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
8(b-2)-12b what is the answer ?
arlik [135]
4(-b-4)

Hope this helped :)
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find a solution to the following system of equations. –5x + 2y = 9 3x + 5y = 7
jonny [76]
D.
-5(-1) + 2(2) = 5 + 4 = 9
-3 + 10 = 7
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 4 5/2 in simplest form
    8·2 answers
  • How can the equation of a parabola be derived when given the focus and the directrix
    10·1 answer
  • Pls answer this correctly and I will mark it has brainlist
    13·2 answers
  • A class of 25 students took a math test. Ten students had an average of 88. The other students had an average of 76.
    11·2 answers
  • A line of best fit was drawn for 9 data points. What is the maximum number of these data points that may not actually be on the
    11·1 answer
  • Can someone please check my answer????
    11·1 answer
  • I need help with out contex pls
    9·1 answer
  • Marta spends $15.98 for 2 pounds of pecan halves. What is the unit price?
    6·2 answers
  • Fr33 p0ints/ umm? please help me with this question
    7·2 answers
  • 13/250 or mixed number as a decimal
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!