Answer:
A
Step-by-step explanation:
The edge
Answer:
C=6p
Step-by-step explanation:
The cost (c) will be by itself since that is the answer you are looking for. 6p is grouped together because for every pound you pay $6. For example if you had 2 pounds of chocolate. You would multiple $6 by 2 and your cost would equal $12
Answer:
4 mo.
Step-by-step explanation:
I = PRT P = 600 R = .0375 I = 7.50
7.50 = 600(.0375)T
7.5 = 22.5T
T = 7.5/22.5 = 1/3 yr = 4 mo.
Answer:
ii) Find the percentage of boys/girls
Step-by-step explanation:
If im incorrect please comment here ------------》