1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Fed [463]
3 years ago
9

Find the area of the figure.

Mathematics
1 answer:
Hitman42 [59]3 years ago
5 0

Answer:

91

Step-by-step explanation:

8x13=104-13=91 I have done this problem before on big ideas and it is either this or 87

You might be interested in
There are 1 1/2 cups of flour and 2 eggs. How would you write the ratio that compares the cups of flour to eggs?
MArishka [77]

Answer:

1 1/2 to 2

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
:))))))))))))))))))))​
8_murik_8 [283]

Answer:

20/5

Step-by-step explanation:

hello I'm confused so yea

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
I need help with this someone please help!
Dafna1 [17]

Answer:

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
What is the equation of the following line? Be sure to scroll down first to see all answer options.
Annette [7]
From the figure the given line passes through the points (0, 0) and (-4, 8).

Recall that the equation of a straight line is given by
\frac{y-y_1}{x-x_1} = \frac{y_2-y_1}{x_2-x_1}

Thus, The equation of the given figure is given by
\frac{y-0}{x-0} = \frac{8-0}{-4-0}= \frac{8}{-4}  \\  \\ -4y=8x \\  \\ y=-2x
8 0
3 years ago
George and Maria decided to create a garden in their backyard. George Works on the garden every third day and Maria works on the
mario62 [17]
The LCM of 3 and 4 is 12
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the center and radius of the circle with the equation (x+5)^2+(y-2)^2=25
    8·1 answer
  • The math team does practice drills that each last 1/6 hour . Write an equivalent fraction?
    9·2 answers
  • A can of tuna sells for $0.59 with a discount coupon.
    5·1 answer
  • Samantha works at a nursery where she pots plants. It takes her 1 1/2 hours to pot 12 plants. How many plants can Samantha pot i
    6·1 answer
  • Johnny makes wooden benches to sell. His advertising costs are $150 per month and each bench costs him $100 to make. If he sells
    11·2 answers
  • What kind of triangle is abc. Select all that apply. Geometry
    5·1 answer
  • In the notation "s(x) = ...," what does "s(x)" represent?
    6·1 answer
  • What is the product of 2.5 × 10−15 and 3.9 × 1026?
    9·1 answer
  • Plz help for points 7th grade math
    12·2 answers
  • 2) Sally bought a soft drink for 3 dollars and 7 candy bars. She spent
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!