Answer:
-320................................
To answer the problem you take 13 and minus -2 to get 15 and divide 15 by 5/4 and you get 12.
Hope I help. :)
Divide the 3 from the 3c, and move over towards the 3 on the right side of the equation. 3 ÷ 3 = 1, so c = 1.
You could do 3 1/2
hope that helped!
Price for every 6 weeks= $ 156
Price for 1 week = 156/6 = $ 26
Assuming there are approximately 52 weeks in a year
Price for lessons per year = 26*52
= $1352