Answer:
D
Step-by-step explanation:
Answer:
The ruler at store A cost more
Step-by-step explanation:
Ruler A=$0.95 per ruler
Ruler B=$0.92 per ruler
(x,y) = {-2,-5}. I’m pretty sure this is correct. Hope it help!! ❤️
Here is my work for the problem. Hope this helps!