1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lostsunrise [7]
3 years ago
13

What is 0.0825 as a precent and as a fraction?

Mathematics
1 answer:
dsp733 years ago
6 0
8.25% (decimal) and 33/400 (fraction)
You might be interested in
What is the simple subject of I could feel the rain on my left shoulder.
ahrayia [7]
This a dang easy question. Ask yourself,what is the sentence about?



7 0
3 years ago
<img src="https://tex.z-dn.net/?f=3%5E%7B3%7D%20%2B%206%282%20%2B%20%5Cfrac%7B3%7D%7B6%7D%20%29" id="TexFormula1" title="3^{3} +
Drupady [299]

Answer:

24

Step-by-step explanation:

9+6(2+3/6)

9+6(2+1/2)

2+1/2 = 2.5

9+6(2.5)

9+15

24

8 0
2 years ago
Find the area of the region that lies inside both curves.<br> r = 3+2cose, r = 3-2cose
Kitty [74]

https://socratic.org/questions/how-do-you-find-the-area-of-the-region-bounded-by-the-polar-curves-r-3-2cos-thet#112305

go to link for the answer

6 0
2 years ago
Help! Brainly to the first person!
barxatty [35]
It’s 60! i had that and got it correct. hope this helps :)
8 0
3 years ago
Linear Equations <br> 15 - b = 3a + 3 <br> Please help me with this ASAP
Studentka2010 [4]

Answer:

Step-by-step explanation:

15 - x = 3x + 3

15 - x = 3•x + 3

4x = 12

x = 3

Sorry, I change the b and a into x's if that's fine with you.

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • One pipe fills a storage pool in 20 hours, another pipe fills the same pool in 15 hours.
    5·1 answer
  • How can you split 112 so you can divide it by seven
    8·2 answers
  • PLEASE HELP ME FIND THE LENGTH
    8·2 answers
  • This list shows the ingredients needed to make 12 flapjacks.
    5·1 answer
  • Solve for x, given the equation Square root of x plus 9 − 4 = 1.
    13·1 answer
  • Which expression tepresents "the quotient of 10 and 2, plus 3"?
    15·1 answer
  • Robin purchased 3 1⁄2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce
    8·1 answer
  • Given the function ƒ(x) = x^2 - 4x - 5
    13·1 answer
  • HELP ME HELP ME HELP ME
    5·2 answers
  • What is the slope between these two points? (2,5) (8, 12)
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!