1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kamila [148]
2 years ago
7

I WILL UPVOTE ALL ANSWERS

Mathematics
2 answers:
VikaD [51]2 years ago
8 0
1. incorrect

2. correct

3. incorrect (?)
Reptile [31]2 years ago
5 0
1.incorrect
2.correct
3.incorrect
You might be interested in
If​ Tucson's average rainfall is
S_A_V [24]
You think I know right? yeah so no way boy I'm so sorry not my intencion
4 0
3 years ago
72x2 + 39x + 207 = 0​
JulsSmile [24]
The answer is x=-9



Hope this helped:)
6 0
2 years ago
Suzie paid a total of $324 dollar sign, 324 for x tickets to a rock festival.
MA_775_DIABLO [31]

Find the ticket unit cost:  divide the total paid, $324, by the number of tickets, x.  Then the form of the unit cost is

$324

--------- .

   x

This question is highly unusual in that you write "x" as the number of tickets sold, instead of a specific number of tickets.  Supposing that you'd sold 100 tickets for $324, then the unit cost would be, much more typically, a numeric ratio:

$324

----------------- = $3.24/ticket

100 tickets

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 0.316 in expanded form
Inessa [10]
<span>0.316 in expanded form is= 0.3 + 0.01 + 0.006. </span>
5 0
3 years ago
22 gallons of gas cost $65.56. What is the unit rate for 1 gallon of gas?
Vika [28.1K]
It’s 2.98 explanation:you divide $65.56 and 22.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Use any method to solve the system of equations.<br> 3x + 4y = 12<br> 2x + 3y = 10<br> Solve for y.
    8·1 answer
  • 2. Use the diagram below to answer the following questions,
    14·1 answer
  • Need help DUE TOMORROW HELL! Don’t get
    9·1 answer
  • I'M CRYING AND I'M DYING , HELP ME! SUPER EASY
    11·1 answer
  • Factor completely.
    12·2 answers
  • Help me on this math please​
    7·1 answer
  • A teacher has $80 to buy workbooks. Each work book cost $3. If she buys as many workbooks as possible, how much money does she h
    9·1 answer
  • Write an equation in point slope form of the line passes through the given point and has the given slope
    9·1 answer
  • Help pls!!!!!!!!!!!!
    14·2 answers
  • Estimate the answer to
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!