Hi,
The answer you are looking for is 2. (-4,2)
Have a great day & remember to mark brainliest if I helped :)
The large puppy weighs 20.97 Pounds. This is because 2/3 of a hundred is 66. You would do 4.5 Times 4.66. This equals 20.97. It can be rounded to 21. Hope this helps!
2.5x1.30=3.25
4x4.50=18
2x3.75=7.5
3.25+18+7.5=$28.75 total price
2.5+4+2=8.5lb. total weight
28.75/8.5= 3.38 dollars per pound.
10, because then meg would have 5.
Answer:
-20,2m-11,8
Step-by-step explanation:
rewrite it
2y+14,6m+3,8-(34,8m+15,6-2y)
remove the opposites
and then simplify
-20,2m-11,8
im not sure if this makes sense