1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
postnew [5]
3 years ago
11

Which shows the correct placement of the decimal point in the product?

Mathematics
1 answer:
kolbaska11 [484]3 years ago
5 0

Answer:

Step-by-step explanation:

177.14 Glad to help  :D

You might be interested in
An equilateral triangle has perimeter P. The length of one side is P/3. Which expression is equivalent to the length on one side
irina1246 [14]

Answer: 3\times \dfrac{P}{3}=P

Step-by-step explanation:

Given

The perimeter of one equilateral triangle is P

The lengths of the equilateral triangle are equal

Suppose x is the length of each side

\therefore 3\times x=P\\\\\Rightarrow x=\dfrac{P}{3}

i.e.

\Rightarrow 3\times \dfrac{P}{3}=P

3 0
3 years ago
Please answer with clear instructions so that i can apply this to other questions
Strike441 [17]

Answer:

  x = 2 ,  3/2

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
What is 15 ÷ 3 i know the answer just want to see if right
marusya05 [52]
15/3 = 5 hope this helped!
7 0
4 years ago
Read 2 more answers
A store sells 12 cans of nuts for $33. How much would it cost you to buy 7 cans of nuts?
Hoochie [10]
33/12 = 2.75 per can

2.75 * 7 = 19.25......so its 19.25 for 7 cans
6 0
3 years ago
Write 5.24 in expanded form
Katarina [22]
This is how you write 5.24 in expanded form 5+0.2+0.04
4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What two numbers multiply to 60, but add to -16?
    14·2 answers
  • Can someone help me math homework
    8·2 answers
  • Can someone explain how to solve these? I have 10 questions I need to answer for problems like this & I can't go on until I
    12·1 answer
  • What will be the equation of a line that is
    12·1 answer
  • Write an equation for a line that passes through the following points (-5,8) (-3,-8)
    9·1 answer
  • An electronics store sold 4% of computers that were on sale if only 12 computers were sold how many computers were not sold
    11·1 answer
  • A student wants to buy a new cell phone. Teen-Mobile charges $15 a month plus $10 for every one gigabyte of data used. Bruh-rizo
    14·1 answer
  • What is the exact value of tan(67.5°) ?
    15·2 answers
  • QUESTION SHOWN ON PHOTO :)
    8·1 answer
  • Translate this phrase into an algebraic expression.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!