Answer:
Give me a question to answer
here is the process hope it helps you
Hello!
To convert degrees to radians you multiply it by

. We will do so below.
75(

)≈1.31
Therefore, the correct answer is
A.1.31 radians.
I hope this helps!
Answer:
Step-by-step explanation:
$11/ 47 pound = $0.234 for 1 pound
the cost of buying 47 pound for 11 dollars is cheaper than to buy individual 1 pound bag for 0.45.