1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
madam [21]
2 years ago
5

Can some one help me Please

Mathematics
1 answer:
USPshnik [31]2 years ago
6 0
Use area formula (length x width)
42 x 25.5 = 1,071

Divide by total cost of wall paper

1,071/771.25 = $1.38 per square foot
You might be interested in
Which of the following contains all of the irrational numbers in the set
horsena [70]

Answer:

d

Step-by-step explanation:

in ''d)'', all the numbers are irrational

3 0
2 years ago
A cube has a surface area of 100 square inches
postnew [5]
 <span>1. 12 
2. 225 sq. ft. 
3. 6.25 sq. ft. 
4. no 
5. $3.00 
6. 6 

please make my answer best answer thank you 
p.s. the very first question is 600 sq. in.</span>
8 0
2 years ago
Alexander is ridiang his bime to school, after one mile, he is a third of the way there. how much farther does he have to ride?
lisov135 [29]
He has to ride 2 more miles
6 0
2 years ago
The cost table shows the average cost, a(x), of producing x number of earbuds.
Tasya [4]

Answer:

a

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
April had 3 7 of a pound of pecans. her sister ate 2 3 of april's pecans. how many pounds of pecans did april's sister eat?
RideAnS [48]
 <span>April had </span><span>3/7</span><span> of a pound of pecans. Her sister ate </span><span>2/3</span><span> of April's pecans. How many pounds of pecans did April's sister eat?

Answer:2/7

Explaining </span><span>3/7</span><span> x </span><span>2/3</span><span> = </span><span>621</span><span> = </span><span>2/7
                                                             Good Luck! :)



</span>
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Denise is a professional swimmer who trains, in part, by running. she would like to estimate the average number of miles she run
    9·1 answer
  • Part A.) A garden hose supplies 36 gallons of water in 3 minutes. Use a table of equivalent ratios to show the garden house's wa
    6·1 answer
  • Which of the following equations could be used to find one of the numbers
    9·1 answer
  • Find the surface area of the
    10·2 answers
  • IF YOU GET IT RIGHT ILL MARK AS BRANLIST!!! which of the following graphs show a proportional relationship?
    13·2 answers
  • HeLp PleAsE!!!!!!!!!!!!!!!
    11·1 answer
  • If a1 = 7 and an = -2an-1 then find the value of a5
    13·1 answer
  • BRAINIEST AND 30 POINTS
    9·1 answer
  • Find the value of x * <br> A = 63cm²
    15·1 answer
  • Solve Multi-Step Equations, Part 2 - Instruction
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!