Answer:
$1.99 is more expensive.
Step-by-step explanation:
Given:
One type of lace edging cost $0.80 per foot
Another type of lace edging cost $1`.99 per foot.
We need to find which is more expensive.
In $0.88 where one's place is 0.
In $1.99 where one's place is 1.
By comparing the one's place obviously $1.99 more expensive.
Hope you will understand the concept.
Thank you.
Answer:
Infinitely
Step-by-step explanation:
Hi,
Both sides of the equation are equal to each other, this means they're the exact same line and overlap. This is infinitely many solutions.
Hope this helps :)
Answer: x=18
Step-by-step explanation:
2=x-16
18=x
you solve this by adding -16 to -16 and 2, and then there's nothing else to do.
The answer is 47 degrees because the 47 angle and the b angle are opposite angles. This means they are EQUAL to each other.