1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jek_recluse [69]
3 years ago
15

Triple 9, then multiply 7 by the result in an EXPREESION.​

Mathematics
2 answers:
VikaD [51]3 years ago
5 0

Answer:

27 x 7=X

Step-by-step explanation:

Gala2k [10]3 years ago
3 0

Answer:

Step-by-step explanation:

7+7+7=21*7=147

You might be interested in
Which number line represents the solution to 2.5 – 1.2x < 6.5 – 3.2x?
tensa zangetsu [6.8K]
<span>2.5 – 1.2x < 6.5 – 3.2x

-1.2x + 3.2x < 6.5 - 2.5

3.2x - 1.2x < 4

2x < 4

x < 4/2

x < 2</span>
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which is a true statement about 10 days of production?
aalyn [17]
The answer to this question is C
5 0
4 years ago
Read 2 more answers
What is the correct answer to the math problem<br> 20+30×0+1
Bumek [7]
21
is what I got on my calculator
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is compression
zysi [14]

Answer:

the action of compressing or being compressed.

the reduction in volume (causing an increase in pressure) of the fuel mixture in an internal combustion engine before ignition.

Step-by-step explanation:

corona is real

7 0
3 years ago
Use long division to find the quotient below (8x^3+20x^2+36)/(2x+6)
blsea [12.9K]
Answer: 14x - 42

Hope this helps!
6 0
2 years ago
Other questions:
  • (x1/6)3 simplify the expression
    13·2 answers
  • Can someone please explain the steps to solve these questions.
    15·1 answer
  • Bonita said that the product of 5/6* 1 2/3 is 7/3 How can u tell that her answer is wrong
    10·2 answers
  • What are the odds of picking an "a" in the word Georgia?
    15·2 answers
  • Six Flags Amusement Park has found that 3/5 of its customers ride the Colossus roller coaster. Of these, 1/4 ride it again. What
    12·1 answer
  • $2,200 people enter an amusement park every hour. How long will it take for 6,600 people to enter the park ?
    9·2 answers
  • What is the price per pound of salt if 1/4 pound cost $0.50
    11·1 answer
  • Wes is pouring some ketchup for his potato wedges. Is it reasonable to say that Wes will use 2 fluid ounces?
    12·2 answers
  • THis is kinda hard, pls help ASAP
    5·1 answer
  • Which expression represents the lateral surface area of the cone?
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!