1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
just olya [345]
3 years ago
6

What is the comparison 5+4

Mathematics
1 answer:
WITCHER [35]3 years ago
4 0
Hi i am veronika and the answer to your answer is 9
You might be interested in
What is 280 divided by 2
larisa86 [58]
280/2 is equal to 140 :)))
i hope this is helpful 
have a nice day 
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
When making a choice, we give up costs, and we gain? (Economics)
Lyrx [107]

Answer: demand

                Money

                 benefits

                  opportunity  

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Which equation can be used to find 42x51?
kirza4 [7]

Answer:

(40 x 50) + (2 x 1) = 2,000 + 2

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Measure angles QUR
Andreyy89
∠QUR=139°
Because ∠QUR+∠SUR=180<span>°(they are adjacent)
That could be even the anser on the first question. They are </span>adjacent because SQ - is a line and UR - is the same ray.
<span>A pair of a cute vertical angle:
</span>∠TUP and ∠RUN vecause TN and RP are lines.
<span>Name a pair of supplementary angles:
</span>∠SUR and ∠RUN  because ∠SUN = 90<span>°</span>

5 0
3 years ago
Jade has $451.89 in her checking account. After 3 checks, each for the same amount, are deducted from her account, she has $358.
maria [59]

and the second one 2 will work!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The difference in the x-coordinates of two points is 3, and the difference in the y-coordinates of the two points is 6. What is
    8·2 answers
  • In which quadrant does the ordered pair (5, -6) lie?
    8·2 answers
  • The equation of a circle is
    11·1 answer
  • Please help :) thank you!
    7·1 answer
  • Estimate the unit rate is 12 pairs of socks sell for $5.79
    7·2 answers
  • Examples of compound events
    5·2 answers
  • What must m∠QPS be for PQRS to be a parallelogram?
    9·1 answer
  • 1. Jillian and Harold both leave the mall to go home headed in different directions. The angle between their paths towards home
    9·1 answer
  • A sum of money was to be shared among three friends,Albert,Micheal,Moses in the ratio 3:5:6.if Micheal receives $45,find the sum
    9·1 answer
  • A salesperson works 40 per week at a job where she has two options for being paid. Options a is an hourly wage if 21$. Option b
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!