Answer:
4.68
Step-by-step explanation:
Answer:
Hipotanous is rootunder 65
Answer:
Step-by-step explanation:
Answer:
$9.59 for 7 bags of potatoes
Step-by-step explanation:
First you find the unit rate by dividing 6.85 by 5.
The unit rate should equal $1.37.
Then you multiply that and 7 which equals $9.59
U=-2/5, 1, hope this helps!