-6a -2b^4
^if you simplify, that would be your answer.
Answer:$570
Step-by-step explanation:If it is 900 for 2 walls, and they need 6 walls, then multiply 900 by 3. They would use 2700 bricks for 6 walls. Multiply 2700 by 0.10 to get the price for all the bricks, 270 dollars. If labor to build each wall costs 50 dollars then multiply that by 6 and add it to the 270 dollars. It costs 570 dollars to build 6 walls
Answer:
3 pencils
Step-by-step explanation:
eraser= 0.25
pencil= 0.75
2(0.25)= cost of erasers
0.5 + p=2.75 (p=pencils)
-0.5 -0,5
p=2.25
divide 2.25 by 0.75
=3
True because it wouldn’t have made since if it was false