1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ahrayia [7]
3 years ago
13

MULTIPLE CHOICE QUESTION

Mathematics
1 answer:
Paha777 [63]3 years ago
3 0

Answer:

i think it will be #3

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Chanasia buys a plastic bucket. The bucket weighs 460 g. The label on the bucket says made with 20% recycled plastic. How many g
Eddi Din [679]

Answer:

92

Step-by-step explanation:

20% of 460 is 92 so it would be 92

5 0
3 years ago
30 multiplied by what number would give me the letter (y), 30 multiplicado por que numero me daria la letra (y),
LiRa [457]
Thats like geometry 
and are you good in this suject?
5 0
2 years ago
In a grade seven class, 18 students have pets, and 12 do not. What percent of the class has a pet?
Svetradugi [14.3K]
Answer :
If 18+12 is 30 and only 18 of them has pets then 70 percent have pets
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Guadalupe can do a job in 15 hours. If she works with lan, together they can get the job done in 10 hours. How long would it tak
krok68 [10]

Answer:

30 hours

Step-by-step explanation:

The equation we use is 1/15 + 1/x = 1/10. X being the amount of time it takes Ian alone. X works out to 30 hours which is the answer

7 0
2 years ago
Riley used this graph to compare two movie-rental plans.
vazorg [7]

Answer:

yes no

no yes

no yes

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Match each quadratic graph to its respective function
    14·1 answer
  • 9 3/4 divided by 4 1/8 As a simplest form
    8·1 answer
  • 3. 6076 divided by 98
    10·1 answer
  • GIVING OUT BRAINLIEST ANSWER!!!!!
    15·2 answers
  • Please help me with this ^
    15·1 answer
  • La
    14·1 answer
  • F(x)= (x+1)/2
    12·1 answer
  • 3. Farmer Jed buys a sack of feed for his cows at a cost of $10 for 50 pounds. What is the cost for one pound of feed?
    6·2 answers
  • What is 8 to the power of two?
    10·1 answer
  • 3raise power minus 4​
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!