Since JL = 12 inches, that's the amount for AC
Answer: the answer is letter A
Step-by-step explanation:
Answer:
About $0.10 per ounce
Step-by-step explanation:
12 pound costs $18.75. Lets find the cost per pound first:
Cost Per Pound = 
We know, there are 16 ounces in 1 pound.
We know 1 pound costs 1.5625
To find cost per ounce, we have to divide this by 16.
So,
Cost Per Ounce = 
Rounded to nearest cent, that would be 10 cents per ounce
Answer:
1,177.5
Step-by-step explanation:
I have not done this is a while but the formula is v = 3.14 r^2 h
so 3.14 x 5^2 x 15
then 3.14 x 25 x 15
lastly multiply it all to get 1,177.5
Hope this helps <3