1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Igoryamba
3 years ago
9

Help anybody has an answered for this?

Mathematics
1 answer:
umka21 [38]3 years ago
7 0

Answer:

Step-by-step explanation:

The correct domain consists of only five integers:  {0, 1, 2, 3, 4}  It's possible that the customer buys NO melons; that's why we have that 0 in the domain.  No customer may buy more than 4 melons; that's why the domain does not include numbers greater than 4.  Only whole melons are sold, which is why the domain contains no fractions, no mixed numbers.

You might be interested in
Rachel earns $42,000 per year. Find how much she would make if she was paid weekly, semimonthly, and monthly.
Delicious77 [7]

Answer:

in a monthly shy much $3500

in a weekly she much $807.69

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the area of the figure.
valkas [14]

Answer:

37.5 Units

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
A good friend of yours
KATRIN_1 [288]
Sorry i have learnt it but i can remember how to do it

5 0
3 years ago
What is the domain associated with?
artcher [175]

Answer:

A domain name (often simply called a domain) is an easy-to-remember name that's associated with a physical IP address on the Internet. It's the unique name that appears after the at sign in email addresses, and after 3 w's in web addresses.

Step-by-step explanation:

i hope this helps :) if not sorryyy

4 0
3 years ago
Principle=$745 rate= 9% time= 4years
Dennis_Churaev [7]
Based on a yearly rate (which is the norm) I give you my answer ..

Your principle is at 745$
Annual Rate 9%

For the first year your principle will grow by 67.05 $ if untouched (9%) up to 812.05 $

2nd year .. 9% of the 812.05 $ is 73.0845 $ .. So by the 2nd year you reach 885.1345 $

3rd year .. 79.662105 $ .. Total 964.796605 $

4th year .. 86.83169445 $ .. <u>Final</u><u> 4 Years </u><u>Total 1051.62829945 $</u>
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for $4.50. What is the unit price?
    6·2 answers
  • As compared to its first year of operation, ABC Company grew 8% in the second year and an additional 2% per year for the next tw
    8·1 answer
  • What is the area of the rectangle?
    8·1 answer
  • Plz help asap plzzzzzzzz
    14·2 answers
  • Plz help me the question is in the picture below
    13·1 answer
  • How would i describe the relationship?
    12·1 answer
  • I need help with this asap! i will give brainliest :) (image included)
    13·2 answers
  • Please help i will mark brainlist
    12·1 answer
  • Which of the following expressions shows the expression 1/2x+3−2/5x+1 in simplest form?
    7·2 answers
  • Complements and conditional Find The probability of randomly selecting a student who kept the money given that the student was g
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!