Answer:
it will be 6 of 1/8 i think
Step-by-step explanation:
Answer:
Question 13 is 27/2 (decimal form, 13.5, Mixed fraction 13 1/2)
Question 14 = 4
Step-by-step explanation:
hope this helped you:)
The unit price for the 7.48 is $2 kg per bag and the unit price for the 7.94 is $2 per kg bag, there is no difference in unit rates of both the bag.
<h3>What is unit rate?</h3>
A unit rate means a rate for one of something.
Given that, Susan paid $15.84 for a 7.48 kg bag of dog food. A few weeks later, she paid $16.58 for a 7.94 kg bag at a different store.
15.48/7.48 = $2/kg
16.58/7.94 = $2/kg
Hence, there is no difference in between both the bags, hence either of them are better.
For more references on unit rates, click;
brainly.com/question/11258929
#SPJ1