James has 12 dimes in hus pocket.How much money does he have
2 answers:
Answer:
$1.20
Step-by-step explanation:
A dime is worth 10¢.
10¢ x 12 = 120¢
Since a dollar is 100¢, James would have a dollar and 20¢ left over. So, $1.20.
Answer:
$1.20
Step-by-step explanation:
#of dime * cost of each dime
12*10
120 cents
1.20 dollars
You might be interested in
Answer:
rjhghshhvxzd workout a
Step-by-step explanation:
1.351
2.729
$2.38/0.40 lb = $5.95/1 lb
The spinach cost $5.95 per pound.
Hope this helps you:)
C
For first 3 minutes keep 1.25
Then for rest do 0.15(x-3)
Now add to get total cost
Mark brainliest please
You did good, it IS correct.
Yes i believe thats it ok