1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kiruha [24]
3 years ago
13

Help me plz I need it

Mathematics
2 answers:
vampirchik [111]3 years ago
7 0
Your answer is 100
- 500 + 600 = 100
siniylev [52]3 years ago
4 0
I'm pretty sure its 100
-500+600=100
You might be interested in
What theorem states that if two sides and the included angle of one triangle are congruent to the corresponding parts of another
lianna [129]

The given statement is proved by side-angle-side (SAS) theorem.

Yes, if two sides and the included angle of one triangle are congruent to the corresponding parts of another triangle the triangles are congruent.

The statement is proved by SAS theorem

<u>Side-Angle-Side (SAS) theorem: </u>

The triangles are congruent if two sides and the included angle of one triangle are equivalent to two sides and the included angle of another triangle.

Hence, The given statement is proved by side-angle-side (SAS) theorem.

To read more about Angles

brainly.com/question/22472034

#SPJ4

7 0
1 year ago
A watermelon seed is 0.4cm long. How far would a line of 124 watermelon seeds stretch? Write your answer in meters.
Ahat [919]
Distance stretched  = 0.4 *  124  =  49.6 cms

converting to meters we divide by 100:-

Answer is 0.496 meters
6 0
2 years ago
CAN SOMEONE HELP ME PLEASE!
IRISSAK [1]
The screens to blurry, you can’t understand the words
5 0
3 years ago
Solve for r -4(r+6)= -49
tatiyna

Answer: r= 25/3

Step-by-step explanation:

r-4(r+6)=-49 distribute the 4

r-4r-24=-49 combine like terms

-3r-24=-49 add 24 to both sides

-3r=-25 divide by -3

r= 25/3 answer

7 0
3 years ago
What is the answer in substiution y=2x-9 and y=3
ale4655 [162]

Answer:

x= -6

Step-by-step explanation:

7 0
1 year ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Students on the CARE Team are selling puppies, yes, puppies! They earn $0.40 on each puppy they sell. Their goal is to earn more
    10·1 answer
  • What is the unit cost?
    7·1 answer
  • Sarah cannot completely remember her four-digit ATM pin number. She does remember the first two digits, and she knows that each
    14·1 answer
  • Help please; I need the right answer ​
    12·2 answers
  • A set of bivariate data was used to create a least squares regression line. Which of the following is minimized by the line
    12·2 answers
  • Which would not be a step in finding the area of a circle( someone plz answerrrrrrr
    13·1 answer
  • You have budgeted 2/5 of your monthly income for rent and utilities. Your monthly income is $2100.
    13·1 answer
  • Simplify: (2x^2y^3)3 x (4xy)2
    13·1 answer
  • PLEASE HELP ME WITH THIS I WILL GIVE BRAINLIEST
    7·1 answer
  • Could someone please help I will give brainiest to best answer but please show steps?
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!