1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
natka813 [3]
3 years ago
11

PLEASE HELP!!!!!

Mathematics
1 answer:
sergey [27]3 years ago
8 0
D is the answer to your question
You might be interested in
Hello There!! I need help in this question...Use the interactive graph to plot each set of points. Which sets represent proporti
NISA [10]

Answer:

i only do calcus, sorry

Step-by-step explanation:

8 1
3 years ago
Read 2 more answers
What is the volume of the sphere? Round your answer to the nearest tenth.
pentagon [3]

Answer:

2,144.7

Step-by-step explanation:

The formula for the volume of a sphere is V=4pi r^3/3. Lets apply this formula for your sphere. The radius is 8, so lets plug in 8 in our formula. 4pi 8^3/3. Now, lets solve. 4 times pi. What is pi? We usually think of pi as 3.14. 4x3.14 is 12.56. Now, lets do 8^3/3. 8 times 3 is 512, and divided by 3 is 170.67. Alright, now we have 12.56 times 170.67. That is 2144.7 rounded to the nearest tenth.

4 0
3 years ago
A train will stop every 3/10 of a mile. Which of the following statements are correct?
Tju [1.3M]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Its fourth stop

also can i get your snap ?

4 0
2 years ago
Solve for r<br> 2r = 7/10
deff fn [24]

Answer:

7/20

Step-by-step explanation:

given,

2r = 7/10

r= 7/10*1/2

r= 7/20

6 0
3 years ago
Oumou is buying tile for her kitchen. The area of Oumou’s rectangular kitchen, in square feet, can be found by using the express
Jobisdone [24]

The answer is: 15m + 20n

Hope this helped

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Which binomial is a factor of the polynomial? x2 - 6x + 9 A) (x - 9) B) (x + 3) C) (x + 9) D) (x - 3)
    14·1 answer
  • Alegbra, K12 Question. Answer needed ASAP --- Brainliest to the correct answer!
    14·1 answer
  • Find the equation of the line that passes through the following lines points (0,-1) and (3,12).​
    11·1 answer
  • A pakage of 5 pairs of inclated gloves cost $29.45 what is the unit costof the pairs of gloves
    10·1 answer
  • the sum of two numbers A and B is 25. if one fourth of A is 1 more than one third of B, find the number A.
    8·1 answer
  • In the figure below, find the angle measures
    5·1 answer
  • Helppppp plzzzzzz nowwww
    14·1 answer
  • !!!!________________
    13·2 answers
  • Determine whether the following scenario represents a direct variation and describe why or why not: It takes 4 painters 8 hours
    7·1 answer
  • I neeeedd helpp asap
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!