1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
rodikova [14]
3 years ago
13

Give 5 dividing decimal problems in the hundreds such as 261.68 divided by 189.20 etc​

Mathematics
2 answers:
Andrew [12]3 years ago
7 0

Answer:

742.563/365.247=2.03304

321.01/654.32=0.4906

987.65/567.89=0.017

669.32/124.33=5.383

505.05/101.01=5

faltersainse [42]3 years ago
6 0
275.25 divided by 25.17
You might be interested in
What is the rate $2.50 for 10 items, as a unit rate?
Natali [406]

divide 2.20 by 10

2.5/10 = 0.25 per unit


8 0
3 years ago
Lauren invested $340 in an account paying an interest rate of 5.8% compounded monthly. Assuming no deposits or withdrawals are m
Viktor [21]

A = P(1 + rt)

A=340(1+.58x13)

2903.6

8 0
3 years ago
HELPPPPPP ASAP PLSPLSPLSPLSPLSPLSPLS
Art [367]

Answer:

n = -4

Step-by-step explanation:

n+14/2 = 5

x2           x2

n + 14  = 10

    -14     -14

        n = -4

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please anyone help me on this
vladimir2022 [97]

iiii wish iiiis corrrrrrect

3 0
3 years ago
A satilitle makes 4 revolutions in one day. How many revolutions would it make in 6 1/2 days
Oksana_A [137]
26 Revolutions in 6 1/2 days.
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Math question please show work for brainliest :)
    10·1 answer
  • I don’t know what to do
    7·1 answer
  • Sara is driving home from college for the weekend. The average speed of her car for the trip is 45 miles per hour. Write a verba
    5·1 answer
  • Tim’s age ,t, is not 21 years old
    11·2 answers
  • Which of the following formulas would find the surface area of a right cylinder
    6·1 answer
  • Find the area.<br> 4 cm<br> 6 cm<br> 6 cm
    9·1 answer
  • PLS HELP ITS EMERGENCY​
    14·1 answer
  • Della went to the market to buy 4.5 pounds of sliced fruit in a container. She paid with a $20 bill and a $5 and received $4.67
    8·1 answer
  • Help me answer this question
    13·1 answer
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=x%5E2-x-6%3D0" id="TexFormula1" title="x^2-x-6=0" alt="x^2-x-6=0" align="absmiddle" class="lat
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!