Answer:
4 pack priced at £2.04 is the better pack
Step-by-step explanation:
2.04/4=£0.51 per roll
4.68/9=£0.52 per roll
Y=15 -4y
+4y +4y
5y=15
÷ ÷
5 5
y=3
Answer:Add x to both sides of the equation.y=3+2x
Step-by-step explanation:
Vertical.
the x value its the same for both, so you are going to the same point before moving up or down for the y value.
The average change is 33 stock price per day