1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
il63 [147K]
3 years ago
15

Put these numbers in order from least to greatest. -8/20, 3/5, -16/32.

Mathematics
1 answer:
maksim [4K]3 years ago
3 0

Answer:

least to greatest: -16/32, -8/20, 3/5

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Correct answer only need urgent help
Andreas93 [3]

Answer:

Step-by-step explanation:

Use the formule V=4/3 *Pi*R^3

where R =10

so V=4/3*Pi*10^3

v= 4000Pi/3 =4188.7902

8 0
2 years ago
1<br> Solve: -1/2x+2=-x+7
sveticcg [70]
The correct should be X=10
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Some electronic devices are better used than new: the failure rate is higher when they are new than when they are six months old
Reptile [31]
Given that half of the personal music players sold by a particular brand have a flaw. If the player has the​ flaw, it dies in the first six months. If it does not have this​ flaw, then only 20​% fail in the first six months.
Let A be the event that it fails in I 6 months
B1 = it has a flaw
B2 = it does not have a flaw
B1 and B2 are mutually exclusive and exhaustive
the chances that it has this​ flaw
=The probability that it has the flaw is

7 0
3 years ago
25% of<br> what number is 21
Sergio [31]
21 is 25% of 84.......
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A group of preschoolers has 8boys and 24 girls. What is the ratio of girls to all children
Zepler [3.9K]
The  total number of kids:
8+24 = 32
the ratio is 24:32
it simplifies into 3:4
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The Mathalot Company makes and sells textbooks. They have one linear function that represents the cost of producing textbooks an
    14·1 answer
  • What is f(-8) equal to......Please correct​
    15·1 answer
  • How to simplify the fraction 4 over 2 8
    12·2 answers
  • Ashley's cell phone costs $5 per month plus 10 cents per minute. Her friend's costs $3 per month plus 15 cents per minute. For w
    12·1 answer
  • Can someone help me it is due today and I’m having trouble
    10·2 answers
  • !!!URGENT!!! ANSWER QUICK I WILL GIVE BAINLIEST TO RIGHT ANSWER
    5·1 answer
  • Use the Distributive Property to simplify the expression.PLS HURRY VERY URGENT I GIVE BRAINLEST AWNSER
    11·1 answer
  • A 4-pint carton of sour cream costs $9.12. What is the price per cup?
    7·1 answer
  • A robot makes
    14·1 answer
  • Fill in the blank with the most appropriate term or phrase.
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!