Answer: 0.03 and - 0.06
Step-by-step explanation:
Answer:
4 oranges.
Step-by-step explanation:
First, you find the unit rate of cost per orange, which is $0.70, then divide that by $2.80.
Answer:
6.3 kilograms
Step-by-step explanation:
Because 1 kilo is 2.2 pounds, divide 13.86 pounds by 2.2 to get 6.3 kilograms
Answer:
Whichever train has the greatest numbers
Step-by-step explanation: