1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
VashaNatasha [74]
4 years ago
14

Algebra help please I have to get it done .

Mathematics
1 answer:
Finger [1]4 years ago
3 0
Its Letter A see photo for solution

You might be interested in
sweaters that are regularly sell for 36 dollars and on sale for 30 percent off how much is the discount
Liula [17]

Answer:

Step-by-step explanation: 36-30%= 25.2

your answer should be 25.2

7 0
2 years ago
Determine the first five iterates of f(x) = 1.5x(1 _ x) for x0 = 0.8. (1 point)
Luden [163]
<span>f(x) = 1.5 x (1 - x)
f(0.8) = 1.5(0.8)(1 - 0.8) = 0.24
f(0.24) = 1.5(0.24)(1 - 0.24) ~= 0.274
f(0.274) = 1.5(0.274)(1 - 0.274) ~= 0.298
f(0.298) = 1.5(0.298)(1 - 0.298) ~= 0.314
f(0.314) = 1.5(0.314)(1 - 0.314) ~= 0.323

</span>So the answer is D : 0.24, 0.274, 0.298, 0.314, 0.323
8 0
3 years ago
What is<br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=1895%20%5Ctimes%20906" id="TexFormula1" title="1895 \times 906" alt="1895 \times 90
netineya [11]

Answer:

1895 x 906=

1,716,870

4 0
3 years ago
PLEASE!! I REALLY NEED HELP WITH THIS!!!
ioda
Do you have an example of what the "Constant of proportionality" would be for a different question?
7 0
3 years ago
What is the domain? Please hurry
german

The domain is the input (x) value. Since the equation is not provided with any input limit the answer is negative infinity to infinity.

The answer is the last choice.

6 0
3 years ago
Other questions:
  • This is a very good question that the brainly ppl cant delete, WHYYYYYYY?!
    10·2 answers
  • A candle is 10 in. tall after burning for 2 hours. After 3 hours, it is 8 1/2 in. tall. a. Write a linear equation to model the
    8·1 answer
  • Nadir saves $1 the first day of a month, $2 the second day, $4 the third day, and so on. He continues to double his savings each
    6·1 answer
  • Which unit would you use to measure the height of a birds
    5·1 answer
  • Suppose that each quarter at a particular community college Jared has to pay $729 in tuition and $22 in fees.
    15·1 answer
  • Which is smaller #: -2.01 or -2?
    6·2 answers
  • A pack of 5 smiley stickers cost $6.50. What is the unit price?
    6·1 answer
  • 3,984,896 rounded to the nearest hundred
    14·1 answer
  • Please help me asap​
    5·1 answer
  • 1/3 x 4/5 as a fraction​
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!