1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Zigmanuir [339]
3 years ago
13

Which number is between 6 1/8 and /64?

Mathematics
1 answer:
gayaneshka [121]3 years ago
6 0
I think the answer is D but I’m not sure
You might be interested in
I don’t know how to solve this
LuckyWell [14K]

Answer:

(3x-5)x(3x+5)

Step-by-step explanation:

Calcula el producto

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
D. Add the interest payment to the government's $6 trillion expenditures for the next year, and assume that tax revenues remain
disa [49]

Answer:

Spike spanish ????????????

8 0
2 years ago
I need to know how to solve this equation for x
mel-nik [20]
I hope this helps. X is equal to 4 and -9

5 0
3 years ago
Solve for y , what is 9x+3y=4 ??
lora16 [44]
To solve for y, isolate the variable to one side.
 9x+3y=4
-9x      -9x
~~~~~~~~
3y= -9x+4
~~~~~~~~
3y= -9x+4 (Divide both sides by 3)

y=-3x+4
4 0
3 years ago
How many gallons, quarts, and pints are in 72 cups (not all together)
Fynjy0 [20]

Answer:

72 cups=4.5 gallons

72 cups=18 quarts

72 cups=36 pints

Step-by-step explanation:

To find out how many pints are in 72 cups you have to divide the volume value by 2. To find out how many quarts are in 72 cups you have to divide the volume value by 4. To find out how many gallons are in 72 cups you have to  divide the volume value by 16.

Hope this helped for you!

4 0
2 years ago
Other questions:
  • 11,760,825 how do i weight in exspanded form
    13·1 answer
  • Write the equations of the horizontal and vertical lines through the given point.
    9·1 answer
  • What is four points fewer than the bulls scored write in a algebraic expression
    13·2 answers
  • (y − 3)^2 = 4(x − 5), (6, 1). Find an equation of the tangent line to the graph at the given point.
    5·1 answer
  • 1.) The grade 6 class harvested 3 44 kg of tomatoes, 53 kg of eggplants and 2 42 kg of green pepper from their "Gulayan sa Paara
    10·1 answer
  • I need help with this​
    8·1 answer
  • Lin runs 5 laps around a track in 6 minutes If Lin runs 21 laps at the same rate, how long does it take her
    13·1 answer
  • Could Someone Help?<br> 5/7 + 5/6​?
    7·2 answers
  • Please help me asap I’ll mark brainly
    11·2 answers
  • A box of stuffing costs $1.99 for 16 oz. Find the unit cost, round to the nearest hundredth.
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!