This is the answer step by step
Answer:
No solution is posible from the information provided
Step-by-step explanation:
Answer:
Unit rates are expressed as a quantity of 1, such as 3 feet per second or 6 miles per hour, they are called unit rates.
In the given table shows the number of pictures taken and how much time it took.
For first camera;
Number of pictures (unit rate) per second =
pictures.
For second Camera:
Number of picture per second =
pictures.
For third Camera:
Number of picture per second =
pictures.
The camera that takes picture the fastest is, Second Camera.
(a)
As per the given statement: At Davidson's Bike rentals, it costs $29 to rent a bike for 8 hour.
⇒ unit rate per dollar =
hours
Therefore, 0.227 hours (nearest to hundredths) of bike use does a customer get per dollar.
(b)
Jessica bought 18 pounds of sugar for $10.
unit rate per dollar = 
therefore, 1.8 pounds of sugar did she get per dollar.
Answer:
Sue // 6 More blocks
Step-by-step explanation:
Sue has more blocks because 34>28.
34-28 is 6 so sue has 6 more.
It's $7.00 for it to be an average of $8.00 so B. *took the test*