Hello!
Let's divide this by our mph to see how many hours it will take.
286/52=5.5
Therefore, it will take 5.5 hours for the car to travel 286 miles.
I hope this helps!
To find the unit price we need to all price divide by number of gallons, so

Answer: The unit price is $3.54
Answer:
It's 3 1/6 :) I hope it helps
I’m sorry I’m on a time crunch I wish I could help you with all of them! But I check the first 3 ones and they are correct amazing job have a wonderful day ☺️❤️
If a number x is divided by another number m and gives the answer q without any reminder, then q is called the quotient.
Hence, the number here in blank represents the quotient.