Answer:
a
Step-by-step explanation:
It’s the third answer
(2x + 5) x ( 3x -4)
Answer:
5.38516480 or √
29
hope this helps
have a good day :)
Step-by-step explanation:
Answer:
Rs.16
Step-by-step explanation:
Divide the cost of Rs.96 by 12 then multiply by 2
cost of 1 pencil = Rs.96 ÷ 12 = Rs.8
cost of 2 pencils = 2 × Rs.8 = Rs.16
Answer:
In 2/4 and 3/4, 3/4 has more than 2/4.
Step-by-step explanation: